פרסם אצלנו
צור קשר
יום שישי 05.06.2020
הממשלה הכריעה: ניתן להמשיך ולהרוס את ים המלח
09/01/2012 18:53

ועדת השרים לחקיקה דחתה היום את הצעת החוק לשיקום ים המלח ובכך למעשה מאפשרת הממשלה להמשיך ולהרוס את ים המלח ולפטור את המפעלים מלשאת באחריות לשיקומו. עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל 'אדם טבע ודין': "מפעלי ים המלח חייבים תודה לשר האוצר שממשיך להגן עליהם ולצאת נגד האינטרס הציבורי. הממשלה טרפדה היום מהלך שיציל את ים המלח ויחזיר אותו מידי בעלי ההון לידי הציבור".


כשבוע בלבד לאחר שממשלת ישראל אישרה את ההסכם השנוי במחלוקת שגובש בין משרד האוצר למפעלי ים המלח, חברי ועדת שרים לחקיקה דחו הבוקר (ב) את הצעת החוק להצלת ים המלח שיזם חבר הכנסת דב חנין ונוסחה ע"י 'אדם טבע ודין'.

עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל 'אדם טבע ודין': "ממשלת ישראל ממשיכה להתייצב לצידם של המפעלים ולטרפד כל מהלך שיכול להציל את ים המלח ולהחזיר אותו לבעליו המקוריים – הציבור. אין ספק שהתנהלות האוצר בשבוע האחרון מוכיחה כי מפעלי ים המלח חייבים תודה לשטייניץ שממשיך להגן עליהם ולצאת נגד האינטרס הציבורי"

במכתב ששלח עו"ד עמית ברכה לשרים טרם ההצבעה על הצעת החוק הוא ציין כי ההסכם שנחתם בשבוע שעבר מתייחס להסדרה נקודתית של פינוי הפסולת התעשייתית (בריכה 5) ושיעור התמלוגים שעל מפעלי ים המלח לשלם, בעוד שלצד חשיבות פינוי הפסולת התעשייתית, עומדת חובת המדינה לפעול לשיקומו המלא של ים המלח כמשאב טבע לאומי וכפלא עולם, וזו מטרת הצעת החוק שתעלה ביום ראשון להצבעה.

ערב ההצבעה הוגשה לשרים עצומה עליה חתמו כ-15 אלף איש הקוראים להם לאשר את הצעת החוק. העצומה היא יוזמה משותפת של אוואז - ארגון קמפיינים מקוון וארגוני הסביבה אדם טבע ודין וידידי כדור הארץ - המזרח התיכון

מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy